Wesele z klasą – o jakie atrakcje warto zadbać?

Tradycyjne wesela są obecnie raczej wyjątkiem niż regułą. Coraz częściej ślubne przyjęcia to wystawne imprezy wypełnione atrakcjami, jakie gościom zapewniają wspomnienia na długie lata, a młodej parze – pozwalają wykazać się pomysłowością, oryginalnością, klasą i humorem. Niektóre elementy, takie jak na przykład fajerwerki na wesele, cieszą się dużą popularnością, gdyż wspaniale wychodzą na zdjęciach.

Wesele nowoczesne vs tradycyjne

Dawniej wesele było wydarzeniem bardziej dla społeczności i dla rodziny niż dla samej młodej pary. Wzajemne zapraszanie się dalekiego kuzynostwa z poprzednich pokoleń było rodzajem dyplomatycznego tańca, drobiazgowej wzajemności, wypełnieniem zwyczajów, ale służyło także utrzymywaniu relacji i wymienianiu wieści i plotek.

Obecnie na weselach częściej niż daleką rodzinę, z którą nie ma się na co dzień kontaktu, pojawiają się najlepsi przyjaciele, bliscy znajomi, nawet ulubieni koledzy z pracy. Modzi organizują wesele samodzielnie, często za własne oszczędzone pieniądze, bez wsparcia rodziców, więc robią taką imprezę, która to im sprawi największą przyjemność.

Zmienia się także charakter tego przyjęcia. Potańcówki w remizach wciąż są obecne, czasem jako przewrotna konwencja. Coraz częściej jednak wesele przypomina albo elegancki bal i galę, albo jest kameralne i swobodne. Pojawiają się też coraz to nowe trendy: szwedzkie bufety, lżejsze alkohole, wesela bezalkoholowe, przejażdżki bryczką, fotobudki, fajerwerki na wesele. Niekiedy na małych przyjęciach tradycyjne gry i zabawy weselne zastępowane są przez wspólne współczesne aktywności – coś sportowego, zręcznościowego, zgadywanki nie tylko dla młodych państwa, pokazy.

Współczesne wesele – jakie atrakcje warto mieć?

Z klasą, czyli elegancko. Wystawnie, ale nie bez ograniczeń, bogato, ale nie wulgarnie. Takie przyjęcie to marzenie par, które chcą, aby ten dzień był naprawdę niepowtarzalny i wyjątkowy, ale niekoniecznie przyjmują wszystkie elementy tradycji. Wesele w formie eleganckiego przyjęcia w hotelu lub zajeździe potrzebuje pięknej oprawy.

Elegancki charakter wymaga muzyki na żywo zamiast DJ-a, warto też wybrać zespół, który będzie wpisywał się takich charakter ślubnego przyjęcia. Gdy będzie ono tylko kolacją dla najbliższych, zamiast typowego zespołu postawić można np. na kwartet smyczkowy. Na duże przyjęcia z klasą wybierane są chętnie zespołu grające standardy jazzowe. Jeżeli chodzi o dodatkowe atrakcje, które mają ubarwić tę noc i zostawić niezatarte wspomnienia, to również należy kierować, się pożądanym klimatem.

Fajerwerki na wesele doskonale pasują do eleganckiego przyjęcia w pięknym miejscu. Zwłaszcza, gdy odbywa się ono na terenie z rozległym parkiem czy nad jeziorem – wówczas efekt będzie niezapomniany. Wiele klasy mają w sobie również pokazy tańca towarzyskiego, a jeśli nie chcemy, by goście byli tylko biernymi widzami – można zorganizować krótki pokaz kulinarny, sommelierski lub barmański połączony z ćwiczeniami dla chętnych oraz degustacją. Jeżeli chcemy, aby na naszym weselu wszystko było glamour, ale jednocześnie kusi nas fotobudka – możemy zorganizować w hotelu, gdzie odbywa się przyjęcie, kącik na minisesje zdjęciowe. Obsługiwałby je fotograf, a dla urozmaicenia zdjęć i zamienienia sesji w zabawę można przygotować rekwizyty – wachlarze, kapelusze, boa z piór itp.

Fajerwerki na wesele – jak zorganizować je bezpiecznie?

Warto omówić ten najpopularniejszy sposób na weselne atrakcje. Oczywiście pokaz sztucznych ogni jest możliwy tylko, gdy przyjęcie odbywa się za miastem lub na rozległej działce. Zacząć warto, jeśli planujemy taki dodatek do przyjęcia, od omówienia pomysłu z menedżerem salo weselnej. Z całą pewnością odpowie nie tylko na pytanie, gdzie umieścić wyrzutnie najbezpieczniej, ale także, w którym miejscu zrobić pokaz i zgromadzić widzów, by było najbardziej efektownie.

Należy pamiętać, że fajerwerki na wesele muszą być bezpieczne – wybierzmy więc profesjonalną firmę z doświadczeniem w takich pokazach. Powierzenie tego kuzynowi czy koledze, o ile nie jest fachowcem w tej dziedzinie, może się skończyć niebezpiecznymi sytuacjami.

Jak szukać atrakcji na wesele?

Kiedy młodzi państwo i ich świadkowie decydują się zaplanować wesele samodzielnie, najlepszym miejscem do szukania wykonawców atrakcji są portale ogłoszeniowe. Zamiast tych lokalnych warto przeglądać branżowe, typowo ślubne. Zaproszenie zespołu czy kogoś, kto zrobi pokaz, a także fotografa z drugiego końca polski nie jest dzisiaj niczym niezwykłym.

Zwłaszcza, gdy priorytetem jest najwyższa jakość. Warto uważnie czytać opinie o usługodawcach, a także korzystać ze sprawdzonych poleceń znajomych. Można także wynająć planera ślubów, który zorganizuje wszystko za nas, a nawet zaproponuje, jeśli potrzeba, własny pomysł na motyw przewodni wesela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *