Zasady udanej współpracy z fotografem ślubnym

Każdy z nas pragnie, by zdjęcia ze ślubu były piękne i stanowiły pamiątkę, do której chętnie będziemy wracali. Fotograf ślubny również pragnie, by sprostać wymaganiom swoich klientów i zapewnić nam jak najlepsze zdjęcia, ale same chęci to za mało, by faktycznie ze współpracy wyszło coś dobrego. Co w takim razie powinniśmy robić? Jak zapewnić sobie udaną sesję ślubną? Istnieją pewne zasady, które dają szansę na udaną współpracę! Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich!

Komunikacja to podstawa

Wszyscy doskonale wiemy, że rozmowa to często klucz do osiągnięcia sukcesu. Nie inaczej jest w przypadku współpracy z fotografem ślubnym. Tylko poprzez komunikację z fotografem można zbudować relację, która pozwoli na doskonałą współpracę w dniu ślubu. Dlatego nie bójmy się rozmawiać, pisać wiadomości i zadawać pytania.

Opowiedzmy fotografowi o swojej wielkiej miłości, o tym, czym się zajmujemy, co lubimy robić i jak mijają nam przygotowania do ślubu. Budowanie wzajemnej relacji sprawi, że zniknie stres w tym najważniejszym dniu, ponieważ za obiektywem stanie osoba, która jest nam dobrze znana.

Oczekiwania i życzenia

Głośne mówienie o swoich oczekiwaniach, życzeniach, jak i wątpliwościach również jest bardzo ważne. Jeśli tylko najdą nas jakieś wątpliwości, nie ukrywajmy ich, bo to nie wyjdzie nam na korzyść. O wiele lepiej podzielić się nimi z fotografem ślubnym.

Pamiętajmy, że to osoba doświadczona, która na pewno będzie w stanie rozwiać nasze wątpliwości i sprawić, że to, co wydawało się dla nas trudne, stanie się o wiele prostsze. To samo dotyczy przedstawienia swoich oczekiwań i życzeń. Jeśli marzy nam się jakaś niezwykła pamiątka z dnia ślubu, jakieś wyjątkowe zdjęcie siedzi nam w głowie, czy pragniemy mieć kilka zdjęć pozowanych z bliskimi, to warto o tym poinformować swojego fotografa, a na pewno dołoży starań, by sprostać naszym oczekiwaniom.

Zarówno wzajemne prowadzenie rozmów, jak i przejrzyste warunki współpracy sprawią, że unikniemy nie tylko stresu, ale również rozczarowania w tym jakże ważnym dniu.

Słuchanie rad fotografa

Nie zapominajmy również o słuchaniu rad swojego fotografa. Wielu z nas nie lubi, gdy się nas poucza, bo wychodzimy z założenia, że ktoś chce nam wytknąć nasze braki. Jednak musimy pamiętać, że fotograf to osoba, która chce naszego dobra i pragnie zapewnić nam niezwykłą pamiątkę z dnia ślubu. Warto oddać się w ręce profesjonalnego fotografa ślubnego takiego jak Krzysztof Orłowski Historie Ślubne, który właściwie poprowadzi nas przez sesję ślubną.

Jeśli wskaże nam, że coś robimy źle, bądź wybrany przez nas make-up nie będzie wyglądał korzystnie w obiektywie aparatu, to warto przyjąć jego wskazówki z pokorą, bo to wpłynie na jakość zdjęć ślubnych. Fotograf doskonale wie, jak przygotować swoich klientów, by dobrze wyszli na zdjęciach. Jeśli nie będziemy w stanie stwierdzić, w których pozach wyglądamy korzystnie, to również warto o radę zapytać fotografa.

Pamiętajmy, że jest do naszej dyspozycji nie tylko w dniu ślubu, ale również przed nim. Dlatego, gdy najdą nas wątpliwości, będziemy chcieli skonsultować swoje wyboru, omówić sesję plenerową i rozważyć różne formy jej zorganizowania, to warto umówić się na spotkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *