Drzewo jako prezent na ślub? Dlaczego nie!

Wybór prezentu na ślub często jest kłopotliwy. Zwykle nowożeńcy wolą otrzymywać gotówkę, którą wydadzą zgodnie z potrzebami, dlatego goście stawiają jedynie na drobne upominki wręczane wraz z kopertą. Większość z prezentów tego typu jest sztampowa i tuż po ślubie ląduje obok nieużywanych bibelotów. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto postawić na oryginalny upominek na ślub, jakim jest własne drzewo.

Wręczając prezent na ślub, warto pomyśleć nad jego symboliką. W dobie tandetnych upominków bez żadnego znaczenia i tanich gadżetów znalezienie upominku z prawdziwą duszą wydaje się być trudne, jednak w rzeczywistości zamówi się go bez trudu. Wystarczy postawić na drzewko, które wręczy się parze młodej jako symbol ich miłości.

Drzewo jako prezent na ślub

Jaki prezent na ślub będzie oryginalny i jednocześnie elegancki? Z pewnością obie te cechy posiada drzewo. Sadzonka własnego drzewa dla pary młodej będzie mieć szczególne znaczenie. Nowożeńcy mogą ją zasadzić w swoim ogrodzie, na działce budowanej, w ogródku działkowym, a nawet na skraju lasu, po którym lubią spacerować. Drzewo będzie zawsze przypominać o dniu ślubu i o czasie, który upłynął od tej wyjątkowej chwili.

Drzewko na ślub ma głębokie znaczenie. Z jednej strony symbolizuje miłość, z drugiej – nawiązuje do zakładania rodziny, jej rozrastania się i pojawiania się „owoców”, czyli dzieci. Drzewo jest również symbolem stabilności i trwałości. Dzięki temu sadzonka brzozy, jabłoni, klonu lub innego drzewa jest wyjątkowym prezentem na ślub, zdecydowanie wyróżniającym się na tle wielu tanich upominków i zbędnych gadżetów.

Miłość, która rośnie wraz z upływem czasu

Drzewo pozostaje z obdarowaną parą młodą na lata. Sadzonka stopniowo rozrasta się, dając przyjemny cień w upalne dni. Drzewko owocowe dodatkowo wydaje na świat jabłka lub gruszki, przynosząc radość dzieciom i umożliwiając przyrządzanie smacznych, zdrowych przetworów. Dzięki temu małżonkowie będą przypominać sobie o ślubie i towarzyszących mu emocjach każdego dnia, gdy wyjdą do ogrodu lub sięgną do spiżarni po domowe, własnoręcznie przygotowane słoiczki.

Goście mogą wręczyć parze młodej różne gatunki drzew, wśród których na szczególną uwagę zasługuje czerwonolistny klon. Jest to nie tylko oryginalny upominek na ślub, ale również przepiękny gatunek z rozłożystą koroną i barwnymi liśćmi. Dzięki niemu nawet niewielki ogród zmienia się w przyjazną oazę, w której błogo wypoczywa się w letnie dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *