Oświadczyny – jak efektownie się oswiadczyć?

Oświadczyny w teorii zamykają się zwykle w jednym, prostym, krótkim pytaniu. W praktyce jednak mogą wyglądać bardzo różnie. Najważniejsze jednak jest to, żeby mieć jakiś konkretny pomysł.

Kobiety to istoty bardzo emocjonalne, jeśli już są zdecydowane na zamążpójście, przywiązują do tej chwili o wiele większą wagę niż mężczyźni. Byle jakie oświadczyny mogą spowodować więcej szkody niż pożytku. Żal, pretensje i wspominanie mimochodem, jak romantycznie oświadczył się swojej dziewczynie kolega z pracy, to przecież nie to, co chcemy osiągnąć. Poniżej 4 pomysły jak się oświadczyć wybranej kobiecie:

Romantycznie

Na początek kolacja przy świecach w nastrojowej restauracji. Potem wieczorny spacer po brukowanej uliczce starego miasta lub brzegu plaży, podczas którego delikatnie wsuniesz jej na serdeczny palec pierścionek zaręczynowy i wyszepczesz do ucha pytanie „Czy wyjdziesz za mnie?„-  ten sposób rozbroi każdą kobietę

oświadczyny

„Jak gdyby nigdy nic”

Oświadczyny w momencie, gdy wybranka raczej się ich nie spodziewa, mogą wywrzeć na niej  bardzo silne wrażenie i sprawić, że długo będzie o nich pamiętała. Ten sposób świetnie sprawdzi się w przypadku par, które mieszkają ze sobą. Zasadnicze pytanie możemy zadać jej tuż po przebudzeniu z rozbrajającym wyznaniem, że celowo oświadczamy się akurat w tym momencie, by wybranka, jeśli popłacze się ze wzruszenia, nie musiała poprawiać makijażu, którego jeszcze nie zdążyła nałożyć przed wyjściem do pracy.

oświadczyny

Z wielką pompą

Sposób dobry dla tych, którzy skłonni są zainwestować trochę więcej gotówki i wysiłku w tą szczególną chwilę. Naręcza czerwonych róż dostarczone do jej pracy przez firmę kurierską, opłacony kwartet smyczkowy wieczorem pod jej oknem, wykupiony billboard z napisem „Czy wyjdziesz za mnie Aniu, Weroniko, …?” w pobliżu jej domu. Idealny sposób w przypadku kobiet, które lubią błyszczeć.

oświadczyny

Konserwatywnie

Jeśli już długo jesteście ze sobą, znasz osobiście jej rodzinę i wszyscy wiedzą, że zamierzacie spędzić ze sobą przyszłość, możesz oświadczyć się w tradycyjny sposób. Daj jej cynk, że chcesz odwiedzić ją i jej rodziców i porozmawiać o bardzo ważnej sprawie. Dzięki temu wszyscy domyślą się o co chodzi, choć nadal będzie istniała pewna doza niepewności. Potem wszystko powinno potoczyć się jak w poradniku savoir vivre. Bukiet czerwonych róż dla niej, bukiet herbacianych róż dla jej matki, dobry alkohol dla przyszłego teścia, jeśli pije, pierścionek z brylantem dla narzeczonej. Nie musisz oczywiście pytać o zgodę jej rodziców, bo to dość staroświeckie.

Możesz powiedzieć po prostu: Wszyscy wiedzą, że

jesteśmy z Elą, Basią, … już od długiego czasu razem i chciałbym, żeby tak było już zawsze,

-bardzo jestem w Eli, Basi, … zakochany i

-nie wyobrażam sobie życia bez mojej Eli, Basi, … i

dlatego chciałbym Elu, Basiu … żebyś została moją żoną. Po czym wręcz jej pierścionek.

Wbrew pozorom ten tradycyjny typ oświadczyn spodoba się wielu kobietom. Jednocześnie zaskarbisz sobie sympatię przyszłych teściów, którzy również poczują się bardzo dowartościowani.

Na koniec jeszcze jedna ważna wskazówka. Dobrze jest znać rozmiar jej pierścionka zaręczynowego. Oczywiście, istnieje możliwość zmniejszenia lub zwiększenia pierścionka u jubilera, jeśli okaże się, że nie trafisz w rozmiar.

Jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

Tekst: redakcja

Warto również przeczytać:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *