Pan Młody z muszką

W całym rozgardiaszu związanym z przygotowaniami do wesela i wyborem sukni dla Panny Młodej nie można zapomnieć, że również Pan Młody w tym dniu ma okazję do zaprezentowania się z jak najlepszej strony. Jeśli nie chcesz, by Twój wybranek wystąpił w standardowym i nieco już nudnym krawacie, zaproponuj mu coś kolorowego i trochę na przekór  – muszka ślubna.

muszka ślubna

Ten barwny drobiazg może złagodzić nieco powagę ślubnej ceremonii i dodać Panu Młodemu animuszu – nie każdy przecież ma odwagę zaszaleć, wybierając strój na tak wielką okazję. Muszki wracają do łask głównie za sprawą mody na śluby w stylu vintage. Dodatki w stylu retro, takie jak kapelusiki, woalki czy kwiatowe ozdoby we włosach będą się świetnie komponowały z muszkami w kratkę, w paski, z drobniutkimi kwiatkami, kropkami, groszkami. Wybór wzorów i kolorów jest ogromny. Wystarczy trochę fantazji.

Muszka ślubna w kolorze

Jednobarwne muszki w stonowanych kolorach są dopuszczalne w przypadku smokingu i fraka. Ten pierwszy idealnie natomiast współgra z czarną muszką a drugi z białą. Do smokingu nosi się też pas, który powinien być wykonany z tego samego materiału co muszka i w takim samym kolorze.

Jeśli pan młody jest nieco bardziej odważny i wybierze kolor inny niż czarny czy biały musi pamiętać o tym, aby barwa współgrała ze strojem panny młodej. Kolor nie może jednak dominować, powinien być raczej detalem. W wersji z garniturem można zaopatrzyć się w muchę i poszetkę w tym samym kolorze.

muszka ślubna

muszka ślubna madame allure

Zastanawiasz się co wybrać na swój ślub: krawat, muchę czy fular?

Muszka ślubna giacomo conti

Muszka ślubna

Wielkość muszki do ślubu

„Skrzydełka” muszki, stojąc en face powinny mieścić się między zewnętrznymi kącikami oczu, a owalem twarzy. Muchy z szerokimi skrzydełkami (powyżej 2,5 cala) pasują raczej bardzo wysokim i postawnym panom. Bezpieczniej wybierać te wąskie i średnie.

Dwa typy muszek

Są muszki „gotowe” – już zawiązane, z zapięciem – i muszki do własnoręcznego wiązania. Ostatnie są bardziej wyrafinowane i wymagają wiedzy jak je zawiązać. Własnoręcznie zawiązana muszka świadczy o wyjątkowości noszącego ją mężczyzny.

Rozwiązana mucha znana z filmowych stylizacji to dodatek dopuszczalny jedynie po imprezie :) Muszki gniotą się, gdy są zawiązane, łatwo więc zdemaskować pozoranta, który pojawia się od razu z rozwiązaną muchą.

Szelki do ślubu?

Decydując się na muszkę warto przemyśleć wybór kolejnego dodatku – szelek. W Polsce raczej rzadko spotykane, a szkoda, bo całości stylizacji dodają lekko łobuzerskiego charakteru.

 

Tekst: redakcja
Źródło zdjęć w galerii: www.jpressonline.com

Warto również przeczytać:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *