Zrób to sam: Kok z warkoczem

Kok z warkoczem idealnie nadaje się na letnie imprezy i wypady. Warkocz sprawia że z pozoru zwykły kok wydaje nam się bardziej efektowny. Poniżej prezentujemy kok z warkoczem od dołu.

Jak zrobić kok z warkoczem od dołu?

1. Włosy najlepiej umyć poprzedniego dnia. Świeżo myte łatwo się rozsypują i nie są aż tak podatne na układanie. Schyl głowę i zaczesz włosy do przodu. Pasma przy karku rozdziel na 3 części.

kok z warkoczem1

2. Zapleć warkocz. Przepleć go na początku tak jak robi się zwykły warkocz. Po każdym kolejnym przepleceniu dobieraj z boku głowy kolejne pasmo, dodaj je do pasma środkowego i przepleć. Wybierz pasmo z drugiej strony głowy, dodaj do pasma środkowego i przepleć.

kok z warkoczem2

3. Jeśli zależy Ci na większej objętości na głowie, weź jakąś starą skarpetkę, odetnij jej koniec w miejscu, gdzie są palce, zwiń ją na kształt obwarzanka i zwiąż nią włosy tak jak gumką.

kok z warkoczem3

4. Rozłóż włosy dookoła skarpety aby ją zasłonić.

kok z warkoczem4

5. Następnie zacznij zaginać końcówki włosów pod spód koka (zawijaj je dookoła i wciskaj końcówki pod spód). Zawinięte pod spód końcówki przymocuj cienką gumką do włosów lub wsuwkami.

kok z warkoczem5

6. Gotowe!

kok z warkoczem6

Znalezione na tipy.interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *